ul. Wigury 12a, 90-301 Łódź

II edycja konkursu „Moja fotogeniczna Łódź” 2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: „Woda w krajobrazie Łodzi” i poświęcona będzie: rzekom, stawom, oczkom wodnym oraz związanym z wodą obiektom architektonicznym. 

Czy konkurs jest właśnie dla Ciebie?

– jeżeli jesteś łodzianinem i uczniem klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej lub uczniem szkoły średniej,

– jeżeli kochasz swoje miasto, interesuje cię jego życie, historia, urbanistyka…

… to oczywiście tak!

Aby wziąć  udział wystarczy, że:

1. Samodzielnie zrobisz 3 zdjęcia (w wymaganym regulaminem formacie) obiektów związanych z wodą znajdujących się na terenie naszego miasta i krótko opiszesz to co przedstawiają.

2. Wypełnisz formularz zgłoszeniowy znajdujący się na tej stronie i prześlesz jego skan (poświadczony przez dyrektora twojej szkoły) do dnia 15 września 2022 r. na adres: mojafotogenicznalodz@gmail.com

Udział w konkursie jest nieodpłatny.

Jeśli pomyślnie przejdziesz pierwszą selekcję i zostaniesz wytypowany do dalszego udziału w konkursie, to w drugim etapie czekają cię warsztaty i wykłady przygotowujące, a następnie test wiedzy historyczno-geograficznej związanej z tematyką II edycji konkursu. Twoje praca i wiedza zostaną ocenione przez jury złożone z łódzkich naukowców, artystów, przedstawicieli władz miasta, organizacji społecznych oraz kulturalnych.

Jurorami będą: prof. UŁ, dr hab. Bogdan Włodarczyk, dr Marzena Makowska – Iskierka (Wydział Nauk Geograficznych UŁ, Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji), Cezary Pawlak (Muzeum Miasta Łodzi), dr Beata Lisowska (UŁ), Maciej Riemer (Urząd Miasta Łodzi, Departament Ekologii i Klimatu), Marek Lawin (Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi). 

Laureaci konkursu (5osób) otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Najlepsze zdjęcia uczestników konkursu zostaną pokazane odwiedzającym w ramach ekspozycji w m.in. Muzeum Miasta Łodzi, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK oraz na stronach internetowych organizatorów i w innych wskazanych przez organizatorów miejscach.

 

Wszystkie informacje szczegółowo zostały umieszczone w Regulaminie konkursu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września 2022 r. Zgłoszenie należy wysłać na adres: mojafotogenicznalodz@gmail.com

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!